Otsi: 
Magnet!

Kultuurikalender

   • Teater, kontsert, show

   • Näitused

   • Messid


Shopping

   • Tähtsaimad kaubamajad

   • Parimad poed

   • Shopping maraton


Muuseumid

Söögid ja joogid

   • Restoranid

   • Kohvikud

   • Baarid ja pubid

   • Ööklubid


Olud ja kombed

Shopping
| Tähtsaimad kaubamajad | Parimad poed | Shopping maraton |


Shopping maraton

    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    

Iga-aastane Stockholmi maraton, millest võtab osa tohutu hulk inimesi, on kurnav ja mis kõige hullem – jätab osavõtjad tühjade kätega. Tahaksime teile tutvustada uut sorti maratoni – shoppingmaratoni. See nõuab väga head ettevalmistust, samuti on vajalikud tihedad söögi- ja joogipeatused. Kuid eesmärk on kindel – ei tühjadele kätele!

 

Marsruut nr 1: mööda Biblioteksgatanit Norrmalmstorgilt Stureplanile.

Sellel retkel leiate peamiselt kalleid kõrgmoodi pakkuvaid kauplusi.

Start on Norrmalmstorgil näoga Biblioteksgatani suunas. Paremat kätt jääb Champagne. Trendikad ja kaunid lihtsa lõikega rõivad. Selle kõrval on Esprit moodsate ja naljakate naisteriietega. Vasakut kätt jääb In Wear Matinique, kus müüakse noorterõivaid, ja selle kõrvale kallis ning eksklusiivne Maruscha de Margot.

Paremal on Svan Skodon, kus müüakse kvaliteetseid naistejalatseid ja jalatsilisandeid – läikivaid nööpe, lipsukesi jne.

Järgmisel nurgal on teinegi kingapood – Nilson skor, mis on palju odavam, trendikam ja noortepärasem. Neist paremal asub elegantne ja kallis DKNY ning baar, kust saab osta 9 sorti disainivett, samuti espressot ja puuvilju. Veidi maad edasi on Emporio Armani, kahjuks enamikule liiga kallis – kuid oodake allahindlust!

Vasakul nurgal üle Mäster Samuelsgatani asub Pret a porter, tõeline boutique selles mõttes, et ei müüda ainult ühte kaubamärki. Soovitame otsida Moschinot, Anna Suid ja Chaneli.

Vastasnurgal asub Rizzo, trendikas kingapood suurepärase importkingade valikuga. Paradiis kingaarmastajatele, keda siin tihti jahtimas nähakse.

Vasakut kätt jäävad Romani kotid ja rahakotid ning paremale Ralph Lauren. Ameerika disaini parim kvaliteet. Vaadata võiks kasvõi seda, kuidas lipsud on välja pandud!

Kohe kõrval on Peak Performance, kus müüakse vaba aja riietust, ja otse üle tee Sophie’s bar, kus te arvatavasti veidike istuda tahaksite. Just seda teevad rikkad ja ilusad. Jooge õlut või tellige väike eine – te olete selle ära teeninud.

Edasi, Sophie kõrval on Joy and Joyboy, kus müüakse taskukohaseid riideid naistele ja meestele. Järgmiseks tuleb kahekorruseline United Colors of Benetton.

Otse üle tee võib leida Mathilde, kus kõik on nii ilus ja ahvatlev, kuid ka kallis.

Vasakule nurgale jääb Don & Donna, kauplus, mida on võimatu mitte märgata. Just see õige koht, kust otsida roosasid litritega sandaale või moodsaid metalseid asju.

Kuidas on lood ühe joogiga? Biblos on otse ees! Kuna see baar on liiga kõrgeklassiline, et siia õhtul sisse astuda, siis võiks seda teha nüüd.

Sörmans on kauplus klassikalisele naisele. Samuti müüakse seal riideid naistele, kes on sama suured kui enamus naisi ja ei sobi seega teismeliste mõõtudesse.

Veel mõned sammud ja olete Eastis. Kui te varem puhanud pole, siis võiks seda teha nüüd.

Mõned sammud eemal asub Kenzo, mis pakub prantsuse-jaapani disaineri rõõmsavärvilisi ja originaalseid moerõivaid.

Ja olemegi finishis – Stureplanil. Kas märkate seda seenekujulist asja ristmikul? Aastakümneid on see olnud linna populaarseim kohtumispaik.

 

Marsruut nr 2: Sergeli turult mööda Drottninggatanit Tegnérgatanile.

Distantsi läbimiseks kulub umbes pool päeva.

Start on Åhlénsi kaubamaja juurest põhja suunas, nii et kaubamaja jääb vasakut kätt.

Paremal asetseb Ur & Penn, odav kellapood, mida tasub külastada. Järgnevad kingakauplused Din Sko ja Sko-City üle tee. Vasakule jääb Impuls, mis pakub viimast moodi noortele. Toredad ja odavad T-särgid! Mööda tänavat edasi minnes jääb paremat kätt Hennes & Mauritz, üks paljudest Euroopa populaarseima kaupluseketi poodidest, kus müüakse odavaid rahvusvahelise disainiga riideid, kosmeetikat, kehahooldusvahendeid, aluspesu ja lastekaupu.

Üle tee asub Rocco Barocco, kus müüakse ilusaid nahkmantleid. Indiska on populaarne kauplusekett, mis on spetsialiseerunud odavatele idamaistele kodukaupadele.

Paremat kätt jääb Handskmakar’n, üks viimaseid kinnastele spetsialiseerunud kauplusi. Sealt võite osta muuhulgas eksklusiivseid nahast sõrmikuid lastele ja ka kauneid pidulikke kotte. Edasi tuleb Stadium – suur spordipood, kust võib leida peaaegu kõike.

Üle tee on Buttericks (maja nr. 57), kus müüakse klassikalist pilakaupa – parukaid, kunstokset, peerukotte jms.

Kingapood Sko Uno jääb paremat kätt. Seal müüakse platvorme, mida isegi noored kanda ei suuda! Gamla Brogatanist üle tee jääb paremat ja vasemat kätt kaubamaja Pub.

On aeg ületada Kungsgatan. Paremat kätt jääb Sidencarlsson, legendaarne kangakauplus, mis on seal olnud aastakümneid. Järgmine kauplus on üks Stockholmi atraktiivsemaid – Ordning & Reda. Saadaval kõik, mis on vaja elu ja kirjutuslaua korrastamiseks. Palju suurepäraseid kingitusi!

Üle Olof Palme tänava jääb vasakut kätt Alfa, mis on üks parimaid vanade raamatute ja trükiste kauplusi. Ja kui teile meeldib viirukilõhn ja kõik selle juurde kuuluv, astuge sisse paremat kätt jäävasse Chinasse. Kõrval asuv Årstider pakub kuivataud lilli ja vanikuid igaks aastaajaks.

Paremat kätt asub vanamoeline supelmaja Centralbadet. Sisehoovis pakutakse kohvi ja kui soovite basseinis end märjaks kasta, on võimalik laenutada trikoosid ja rätikuid. Kuid enne seda ei tohi õlut juua – siis basseini ei lasta.

Tagasi tänaval. Paremal pool asub Musikstugan, kus müüakse kitarre, ja vasakul plakatikauplus Frameland. Caratis müüakse rootsi hõbenõusid, näiteks Nobeli preemia laureaatide lõunaserviisi koopiaid.

Teisel pool Barnhusgatanit on Drottnings modetyger, “kuninganna moekangad” – šifoon, võltsteemandid, satiin.

Järgmine tänav, mis tuleb ületada, on Wallingatan. Pöörake sealt vasakule, astuge 94 sammu ja teie ees on Aeter & Eccencefabriken. See on vanaaegne kauplus, kus müüakse parfüüme ja vürtse, mis on juba kümneid aastaid moest läinud. Proovige näiteks sireli vanniõli või rootsi maitseainesegu.

Tagasi Drottninggatanit mööda mäest üles ja vasakut kätt jääb Gunnarsson. Just selles kohas on Gunnarssonide pere teinud puugravüüre alates 1940ndatest aastatest. Poeg voolib kontuurid ja ema maalib. Kui võtate kaasa foto inimesest, keda soovite jäädvustada, ja 3000 Rootsi krooni, saate töö kätte kolme nädala pärast.

Vasakule jääb Claes E. Giertta, šikk ehtekunstnik, kes toodab moodsaid hõbeehteid ka eritellimusel.

Paremal asub Brodera Mera, kauplus neile, kes armastavad tikkimist. Kui teile meeldib rootsi kunstnik Carl Larsson, leiate siit tema naise Karini kujundatud seinavaipade ja laudlinade mustrid ja tikkimiskomplektid, mida Carl Larsson oma maalidel kujutatud on.

Kas teil on veidi aega kohvi juua? Itaalia kohvik Tintarella di Luna pakub maitsvat jäätist ja kuuma kohvi.

Strindberg Huset on vasakul. Selles majas veetis kirjanik oma viimased eluaastad. Nüüd asuvad siin Tombuocto, kus müüakse aafrika rahvakunsti, KukeliQ, tõeline pärl mänguasjapoodide hulgas, ning Strindbergi muuseum ja Strindbergi restoran.

Pöörake Tegnergatanil paremale ja liikuge Sveavägeni suunas. Paremat kätt jääb kena väike restoran Rolfs Kök. Ja me olemegi lõpetanud!

Vasakut kätt jääb metroo (T-bana) või, kui te eelistate jalutada, minge mööda Sveavägenit tagasi Sergeli väljakule.

 

Marsruut nr 3: Stockholmi vanalinn.

Distants on pikk, seetõttu peaks varuma päris palju aega.

Start on parlamendihoone (Riksdagshuset) ees. Sealt tuleb edasi liikuda mööda Västerlånggatanit, mis on üks turistiderohkemaid kohti linnas, eriti suvel. Kunagi kulges see tänav piki linnamüüri, mille taha ulatus meri. Aja jooksul on linna mere arvelt laiendatud – meri täideti põhiliselt rämpsuga, mis nüüdseks on lagunemas ja sellele pinnasele ehitatud majad vajumas. Seetõttu käivad praegu ehitustööd, et peatada vajumist ja säilitada seda hinnalist tükikest ajaloost. Seega – jalutage ettevaatlikult!

Loomulikult leidub Västerlånggatanil palju suveniire alates oranþidest Dalarna hobustest, T-särkidest ja põdrasarvedest (mida jaapanlased potentsiravimiks peavad, kuid mida on väga keeruline kohvrisse pakkida) ja lõpetades Rootsi lippudega. Ümbruskonnas on palju galeriisid ja antiigipoode, tasub silmad lahti hoida!

Västerlånggatan 1 asub parlamendihoone infokeskus, kus ka suveniire müüakse, näiteks kauneid klaase, kuhu on graveeritud kolm krooni. Vasakut kätt jääb mänguasjapood Leksaker Förr & Nu, kus on palju vanamoodsaid mänguasju ja kodusisustust, samuti plakateid, kleepse ja järjehoidjaid.

Galeriis S müüakse klaasi ja rootsi käsitööd. Mõned meetrid edasi, majas nr. 17, asub mehhiko rahvakunsti pakkuv El Indio. Samas võib leida ka tuntud muuseumieksponaatide koopiaid.

Üle tee, majas nr. 14, on Exotic Art – tõeliselt eksootiline ja hingematvalt viirukine, tulvil ehteid ja veidraid esemeid.

Esimesel ristteel jääb vasakut kätt 13. sajandil ehitatud kirik ja kui Storkyrkobrinkeni tänavalt vasakule keerata, on teie ees Zanslösa Zmycken, unikaalne ja eksklusiivne juveeliäri, kus müüakse kuulsate disainerite Yvone Christa, Viveka Bergströmi ja French Scooteri ehteid.

Vasakut kätt jääb Flodins Bildantikvariat, kus müüakse vanu trükiseid ja pilte, näiteks võite sealt leida Skandinaavia kaardi aastast 1705 või vaskgravüüri aastast 1613. Mis võiks olla parem suveniir!

Paremale jääb Imagolit, kus müüakse rootsi käsitööd ja rahvakunsti. Järgmisel tänaval Kåkbrinken võiks teha peatuse ja pöörata pilgu vasakule. Nurgapealse maja seina sisse on müüritud suur kivi, mis näeb välja nagu hauakivi ja millel on kiri “Torsten ja Frögun püstitasid selle kivi oma poja mälestuseks”. Maja ise on ehitatud 17. sajandil, kuid selle aja kombe kohaselt müüriti sinna sisse 13. sajandist pärit ruunikivi.

Majas nr. 47 müüakse igat sorti rinnahoidjaid (Gustaf Mellbin).

Kaupluses Donna müüakse kõige moodsamaid jalanõusid.

SF bokhandel majas nr. 48 pakub rootsi- ja inglisekeelset ulmekirjandust. Valik on väga suur.

Järgmine maja on Indiska, kus müüakse unikaalset ja kallist india kaupa, sealhulgas näiteks pulmakleite ja templiuksi. Keldrikorruse võlvid pärinevad 17. sajandist.

Thorndahl pakub päris häid suveniire päris heade hindadega. Paremat kätt jäävas käigus asub Raw Sushi & Coffee Bar. Neid kahte kokku panna ei soovita, kuid sushi on päris maitsev ja seda saab tellida ka tükikaupa.

Peale käiku tuleb Kristallbutiken, rootsi kristall kahel korrusel.

Veidi edasi jääb vasakule Mårten Trotzigi baar ja restoran – me ju polegi veel peatunud ja kohvi joonud! Tasuks üle vaadata ka Mårten Trotszigs Gränd, tänav, mis läheb otse restorani tagant. See on linna kitsaim tänav, mis on nime saanud saksa kaupmehe järgi, kellel oli siin 16. sajandil vaseäri ja kes ärireisil Faluni maha lasti.

Mööda tänavat edasi ja oletegi Järntorgetil (Rauaväljakul), mis oli kuni aastani 1662 Rootsi rauaekspordi keskus. Södra Bankohuseti ees on poeet Evert Taube kuju. Majas endas asus aastani 1661 Rootsi Pank, kus trükiti Rootsi esimesed rahatähed.

Sundbergs Konditori pakub juba 200 aastat järjest kooke, küpsiseid ja kohvi, mida valmistatakse vasksamovaris. Kohviku asutaja on Johan Ludvig Sundberg, kes oli linna parim pagar. Legendi järgi läks kuningas Gustav III paleest salakäik otse pagaritöökotta.

Järntorgetilt vasakut kätt jääb Österlånggatan, mille nurgal asub pubi Järnet, kus võite õlut juua.

Paremat kätt jääb Den Gyldene Freden, kus kuulsad kirjanikud, kunstnikud ja muusikud on söönud ja filosofeerinud juba sajandeid. Söömiseks pole see koht just odav, kuid hinna sees on ka portsjon kultuuriajalugu, näiteks vanik uksel. Kaua aega tagasi, kui kirjaoskus veel levinud polnud, andis kõrtsiuksele riputatud humalavanik märku, et sees pakutakse õlut.

Kui te oma lapsele ütlesite, et lähete maale, kus jõuluvana elab, on nüüd võimalus koju ka tõestusmaterjali viia. Kaupluses Tomtar & Troll müüakse toredaid jõuluvanasid, pöialpoisse ja trolle.

Majas nr. 37, kaupluses Bruka, müüakse laevamudeleid, värvilisi pudeleid ja muid kodukaunistusasjakesi.

Lurendrejeriet kõrvalmajas pakub savinõusid.

Qbus (majas nr. 24) pakub kauneid ja silmapaistvaid ehteid, mida tasub kasvõi lihtsalt vaadata!

Savinõusid ja käsitsi kootud esemeid müüakse kaupluses Butiken No 20, Österlangatan 20. Juba vaateaken on väärt peatumist!

Kõrval asub Kalikå, kus müüakse imelisi ja suurepäraseid asju lastele. Siin on palju puitu, loomingulisi vorme ja pehmeid kangaid. Tulirelvad keelatud!

Textilarna – noorte rootsi moekunstnike disainitud lasteriided ja tekstiilid lastetuppa.

Bar Rubys vasakul pool tänavat pakutakse maitsvat rootsi maatoitu.

Keerake Köpmanbrinkenile vasakul. Vasakul jääb Överdraget, kus müüakse tõeliselt kauneid, kuid kalleid trükitud voodi- ja mööblikatteid.

Järgmine tänav vasakul on Själagårdsgatan. Jalutage mööda tänavat väikese Brända Tomteni väljakuni, kus võib kastanipuu all pingil jalgu puhata. Vasakule jääb Själagårdsbodarna, kus müüakse vanakraami alates nukkudest ja lõpetades posteritega.

Köpmanbrinkenile tagasi jõudes võib antiigihuviline põigata Köpmangatanile, teised võiksid keerata paremale ja minna tagasi Österlånggatanile, et siit maratoni jätkata. Paremat kätt jääb Eriks, linna üks parimaid restorane.

Krokodil majas nr. 7 pakub suuri mahlaseid hamburgereid. Üle tee on Strickeriet Leoparden, kus müüakse väga kalleid käsitsikootud sviitreid.

Slottsbutikenis leiate gnoome ja trolle, milles on segunenud fantaasia, muinasjutud ja kunst. Nad on küll kallid, kuid oma hinda väärt.

Suur kristallikauplus Nordiska Kristall majas nr. 1 on viimane peatuspunkt. Lähedal on nii kuningapalee kui finish! Kui veel veidi maad vee suunas kõnnite ja sealt vasakule keerate, oletegi tagasi vanalinnas.

Laevad

Hinnad

   • Kruiisipaketid

   • Ülesõit

   • Kajutid

   • Söögid

   • Autod

   • Cargo

   • Hotellipaketid

   • Sooduspaketid

   • Transiit

   • Reisitingimused

   • Sõidugraafik

   • Linnaekskursioonid


Erireisid

   • Jõulud

   • Aastavahetus

   • Kruiis firmadele

   • Disney On Ice


Puhkusereisid

   • Suusareisid


Konverentsireisid

Meelelahutus

Tax-free kauplused

Restoranid

Kruiisiklubi

Sooduskaart

Gallup

   • Küsimus

   • Võitjad


Estline

   • Tutvustus

   • Kassad


Estline AS  •  tel +372 631 88 88  •  estline@estline.ee